Vendosni fjalën kyçe....

Sergio Ramos pranon kalimin te PSG, dy klube angleze ishin të interesuar për të


Legjenda spanjolle Sergio Ramos ka qenë në dispozicion në një transferim falas pasi skadoi kontrata e tij me Real Madrid.

Klube të shumta nga e gjithë Evropa ishin të interesuar, por PSG ka fituar garën për nënshkrimin e tij.

Mohamed Bouhafsi i RMC Sport zbuloi lajmin të enjten pasdite.

Ai shkroi: “Marrëveshja midis PSG dhe Sergio Ramos. Legjenda e Realit do të bashkohet me PSG për dy vjet.

“Vëllai i lojtarit i cili është në Paris ka arritur një marrëveshje me menaxhmentin parisien. Vizitë mjekësore në ditët e ardhshme.”

Ai shtoi në një Twitter tjetër se Ramos refuzoi dy klube angleze para se të binte dakord për të nënshkruar për gjigandët francezë.

Legjenda e Madridit ka refuzuar ofertat nga klubet angleze, një që dha më shumë para sesa PSG. Vëllai i tij ishte sot në Paris për të finalizuar ardhjen e lojtarit,” vazhdoi ai.