Vendosni fjalën kyçe....

Sulm me thikë në Gjermani, vriten 3 persona dhe plagosen 6 të tjerë (Video)


Të paktën tre persona kanë vdekur dhe gjashtë janë plagosur në qytetin gjerman të Würzburg pasi u sulmuan nga një burrë që mbante një thikë të madhe, thotë policia.

Një 24-vjeçar Somalian është arrestuar, thonë ata, dhe nuk ka më rrezik për publikun.

Videot në mediat sociale tregojnë se një burrë i armatosur me thikë përballet dhe nënshtrohet nga kalimtarët dhe policia.

Zona përreth Barbarossaplatz, në qendër të qytetit, është rrethuar ndërsa kryhen hetimet.

Nuk ka asnjë tregues për më shumë se një sulmues.