Vendosni fjalën kyçe....

Meta niset drejt Sllovenisë, merr pjesë në përvjetorin e 10-të të Brdo-Brijunit


Presidenti Ilir Meta, është nisur në një vizitë zyrtare drejt Sllovenisë, për të marrë pjesë në përvjetorin e 10-të të Takimit të Udhëheqësve të Procesit të Brdo-Brijunit, që do të mbahet në Qendrën e Kongresit të Brdos në Kranj.

Kreu i Shtetit do të mbajë një fjalim gjatë këtij Samiti, si dhe do të zhvillojë takime zyrtare dypalëshe me homologët pjesëmarrës në këtë Ppoces shumë të rëndësishëm për bashkëpunimin rajonal.

Në këtë takim do të jenë të pranishëm edhe Presidentët e vendeve të rajonit.