Vendosni fjalën kyçe....

I dënuar me 7 vjet burg për “shfrytëzim prostitucioni”, arrestohet 33-vjeçari në Tiranë


Policia e Shtetit thotë se ka vënë në pranga një një 33-vjeçar të shpallur në kërkim kombëtar, pasi ishte i dënuar me 7 vite burg, për veprën penale “Shfrytëzimi i prostitucionit”, kryer në bashkëpunim.

 “Kapet dhe ndalohet Në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim kombëtar dhe vënien e tyre përpara përgjegjësisë ligjore, shërbimet e Seksionit të Kërkimit në DVP Tiranë,  pas një pune të mirorganizuar, lokalizuan, kapën dhe ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim kombëtar:

Elton Drapi, 33 vjeç, banues në Tiranë. 

Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Apelit Tiranë e ka dënuar me 7 vite burg, për veprën penale ‘Shfrytëzimi i prostitucionit’, kryer në bashkëpunim.

Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme hetimore.”- thuhet në njoftim.

Policia thekson se po vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim kombëtar.