Vendosni fjalën kyçe....

Tuchel zyrtarizohet te Chelsea, firmos kontratën për 1 vit e gjysmë


Thomas Tuchel është emëruar trajneri i Bluve të Londrës, pas shkarkimit të Frank Lampard.

Ai ka nënshkruar kontratë 18 mujore me Chelsean me mundësi vazhdimi edhe për një tjetër.

Te Chelsea, ai do të ribashkohet me Christian Pulisic dhe Thiago Silva me të cilat ka punuar te Dortmund dhe Parisi.