Vendosni fjalën kyçe....

Juventusi ndaj serinë e fitoreve të Milanit


Ka përfunduar me fitoren e Juventusit derbi i Italisë.

Milani ka humbur 3 pikë të cilat i jepnin revanshin në krye të Seria A. Kjo është humbja e parë në Seria A për kuq e zinjtë.

Golat për “zonjën e vjetër” u shënuan nga Chiesa 2 herë dhe një gol i Mc Kennie.

Për Milanin shënoi vetëm Calabria.

Milani sërish mban vendin e parë në kampionat me një pik më shumë se Interi i cili po ashtu humbi ditën e sotme përballë Sampdorias.