Vendosni fjalën kyçe....

Dua Lipa, Beyonce dhe Taylor Swift kryesojnë nominimet në “Grammy 2021”


Beyonce, Taylor Swift dhe Dua Lipa kanë kryesuar nominimet për çmimet “Grammy” të 2021-shit.

 

Siç shkruan BBC, Beyonce kryeson me nëntë nominime, ndërsa ndiqet nga Dua Lipa dhe Taylor Swift të cilat kanë nga 6 nominime.

Po kaq nominime ka gjithashtu edhe këngëtari Roddy Ricch.

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa, është e nominuar në kategoritë për: Albumin e Vitit, Këngën më të Mirë, Rekordin e Vitit, Koreografinë më të mirë, Videon më të mirë, Albumin më të mirë Pop.

KATEGORITË KRYESORE

Rekordi i vitit

 • Black Parade – Beyoncé
 • Colors – Black Pumas
 • Rockstar – DaBaby ft Roddy Ricch
 • Say So – Doja Cat
 • Everything I Wanted – Billie Eilish
 • Don’t Start Noë – Dua Lipa
 • Circles – Post Malone
 • Savage (Remix) – Megan Thee Stallion ft Beyoncé

Kënga e vitit

 •  Black Parade – Beyoncé
 • The Box – Roddy Ricch
 • Cardigan – Taylor Swift
 • Circles – Post Malone
 • Everything I Wanted – Billie Eilish
 • Don’t Start Now – Dua Lipa
 • I Can’t Breathe – H.E.R.
 • If The World Was Ending – JP Saxe ft Julia Michaels

Albumi i vitit

 • Chilombo – Jhené Aiko
 • Black Pumas – Black Pumas
 • Everyday Life – Coldplay
 • Djesse vol. 3 – Jacob Collier
 • Women In Music Pt III – Haim
 • Future Nostalgia – Dua Lipa
 • Hollyëood’s Bleeding – Post Malone
 • Folklore – Taylor Swift

Artisti i ri më i mirë

 • Ingrid Andress
 • Phoebe Bridgers
 • Chika
 • Noah Cyrus
 • D Smoke
 • Doja Cat
 • Kaytranada
 • Megan Thee Stallion