Vendosni fjalën kyçe....

Atentati ndaj shefit të policisë bashkiake në Malësinë e Madhe, gjykata lë në burg dy të akuzuarit


Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën e sigurisë për dy të akuzuarit për atentatin ndaj shefit të Policisë Bashkiake të Malësisë së Madhe, Mentor Hasanaj.

Gjykata ka vendosur arrest me burg për 19 vjeçarin Ilirjan Hasanaj dhe Verzan Bajrakurtaj.

Avokatët mbrojtës të të akuzuarëve kanë kërkuar masë lehtësuese për faktin se janë vetëdorëzuar nuk trupa gjykuese nuk e ka marrë parasysh.

Në dëshminë e tij 19 vjeçari ka thënë se e qëlloi Mentor Hasanajn për arsye pronësie.

Mentor Hasanaj i shpëtoi atentatit ndërsa u plagosën lehtë edhe bashkëshortja dhe babai i tij.