Vendosni fjalën kyçe....

Demokratët e qarkut Lezhë, konfirmojnë 31 emrat me kandidatë për deputetë


Anëtarët e Partisë Demokratike të Qarkut Lezhë kanë votuar ditën e sotme për kandidatët për deputet që do jenë në listën për zgjedhjet e 25 prillit 2021.

Demokratët kanë konfirmuar listën prej 31 kandidatësh. Dega e Lezhës ka pasur numrin më të madh të emrave për kandidatë dhe më pas Kurbini.

LISTA E PLOTË:

Dega Lezhë

 1. Alketa Marku
 2. Altin Mema
 3. Anila Frroku
 4. Arben Ndoj
 5. David Syku
 6. Dod Zhuba
 7. Franga Hila
 8. Gjok Vuksani
 9. Gjovalin Gjeloshi
 10. Lindita Metaliaj
 11. Petrit Marku
 12. Roza Hila
 13. Salvador Kaçaj
 14. Sevelian Kosova
 15. Silvana Kolziu
 16. Sokol Ndoka

Dega Mirditë:

 1. Albert Melyshi
 2. Aleksander Lala
 3. Alfred  Duka
 4. Dorian Gjomarkaj
 5. Everest Dedaj
 6. Gjergj Prenga
 7. Gjon Pjetri

Dega Kurbin:

 1. Andon Frrokaj
 2. Elton Laska
 3. Genc Doci
 4. Indrit Vokshi
 5. Kastriot Prend Piroli
 6. Lindita Toma
 7. Luigj Isufi
 8. Marjan Tuci