Vendosni fjalën kyçe....

Gola të anuluar dhe penallti, Man.United merr fitoren e parë në Premier League


Man.United ka arritur të marrë fitoren e parë në kampionat në një përballje me Brighton në transfertë.

Sfida i pati të gjitha, penallti, gola të anuluar nga VAR apo edhe autogola.

“Djalli” arriti fitoren vetëm në minutën e fundit nga pika e bardhë.

Ishin vendasit që shënuan të parë me Maupay në minutën e 40 me penallati ndërsa rezultati u barazua nga një autogol i Dunk në minutën e 43’.

Në pjesën e dytë Rashford dyfishoi rezultatin por goli u anulua nga VAR. Në minutën e 55’ do ishte Rashford që do dyfishonte sërish.

Në minutën e 95 vendasit do barazonin rezultatin me March por në Brun Fernandes nga pika e bardhë në minutën 100.