Vendosni fjalën kyçe....

Ambasadorja Yuri Kim shpërndan deklaratën e Ruçit: Gjykata Kushtetuese duhet të krijohet në fund të vitit


Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, ka shpërndarë deklaratën e kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi i cili kërkoi në Parlament formimin brenda këtij viti të Gjykatës Kushtetuese.

Kim është shprehur dakord me deklaratën, duke përsëritur dhe ajo që duhet të krijohet dhe të funksionojë brenda këtij viti.

Jemi dakord! Gjykata Kushtetuese duhet të krijohet dhe funksionojë deri në fund të vitit”-shkruan Kim.