Vendosni fjalën kyçe....

Barcelona i ofron Martinezit dyfishin e pagës që merr te Interi për të joshur sulmuesin


Barcelona është e gatshme t’ia ofrojë Lautaro Martinezit dyfishin e pagës të cilët do ta merrte në kontratën e re me Interin.

Sulmuesi 22-vjeçar ka kontratë me Interin deri më 2023, por është në bisedime tashmë për kontratë të re, me mundësi për ta rritur edhe shumën e klauzolës aktuale prej 111 milionë euro, pas një sezoni të shkëlqyer me ziklatrit.

Ai i shënoi 16 gola dhe i dhuroi katër asiste në 31 paraqitje garuese, përfshirë pesë gola në gjashtë ndeshje në Ligën e Kampionëve.

Sipas gazetës katalonase SPORT, e cila është e afërt me klubit e Barçës, bisedimet po shkojnë mirë, sepse Martinez dhe menaxheri i tij e dinë shumë mirë se disa klube janë të gatshme ta rrëmbejnë atë në verë, madje edhe për shumën prej 111 milionë euro në klauzolën e tij.