Vendosni fjalën kyçe....

Koronavirusi Itali: 662 viktima dhe 6153 të infektuar në 24 orë


Në Itali numri i viktimave të shkaktuar nga COVID-19 ku në 24 orë janë regjistruar 622 persona. Numri total i viktimave deri më tani ka arritur në 8165.

Për sa i përket të infektuarve sot shifra arriti në 6153 persona dhe numri total arrit në 80539 persona.

Numri i të shëruarve në Itali deri më tani ka arritur në 10361 persona.

Italia mbetet vatra kryesore e koronavirusit ku shifrat edhe pse janë në ulje minimale përsëri tregojnë një situatë të rëndë.