Vendosni fjalën kyçe....

Zv.drejtoresha e Policisë së Shtetit kalon vetingun, kandidate edhe për kreun e BKH-së


Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit ose i quajtur ndryshe “vettingu në polici” ka konfirmuar në detyrë zëvendës drejtoren e Përgjithshme të Policisë Aida Hajnajn, pasi rezultoi e pastër në tre kriteret e vlerësimit, atë të pasurisë, aftësive profesionale dhe pastërtisë së figurës.

Aida Hajnaj është në garë edhe për Byronë Kombëtare të Hetimit (BKH).