Vendosni fjalën kyçe....

Sulm me raketa pranë Ambasadës Amerikane në Bagdad


Një seri raketash kanë shpërthyer pranë Zonës së Gjelbër në Bagdad, ku ndodhet Ambasada Amerikane dhe njësitë e tjera diplomatike të huaja.

Raketat ranë në afërsi të Zonës së Gjelbër të hënën, raportoi AFP, duke cituar burime të sigurisë, megjithëse mbetet e paqartë nëse nga shpërthimet pati viktima.

Pamjet video që qarkullonin në mediat sociale shfaqnin një zonë afër kompleksit, ku dëgjohen sirenat e urgjencës.