Vendosni fjalën kyçe....

“Si vjedh me ushqimin e fëmijëve në çerdhe e kopshte drejtoresha ekonomike në Bashki, Zhaneta Beqiri” – Denoncimi


Një qytetar ka denoncuar vjedhjen, që sipas tij bëhet me ushqimin e fëmijëve në çerdhe e kopshte.

Në mesazhin e publikuar nga ish-kryeministri Berisha qytetari thotë sesi faturohen me çmime shumë më të shtrenjta ushqimet që blihen për fëmijët.

Më tej ai pretendon se drejtoresha ekonomike në Bashkinë e Tiranës, Zhaneta Beqiri, është përgjegjëse për këto vjedhje.

Ajo sipas qytetarit merr para për regjistrimin ne çerdhe e kopsht të fëmijëve si dhe për punësimet.

Mesazhi i Berishës

Drejtoreshe Hajnia e Lal Plehut akuzohet per vjedhje te medha!

Vjedhje te medha me ushqimin e femijeve!

Ja si ju faturohen ushqimet e kopshteve dhe çerdheve.

Ne Tirane sot 1kg sheqer e gjen 70 ja faturon femijeve me 130 lek te reja kg.

Qumeshti nga 110 lek litri e faturon 130lek.

Bizele te ngrira nga 150 lek kg e faturon 350 lek te reja.

Kosin nga 100 lek e faturon 120 lek.

Makaronat nga 100 lek i faturon 180.

-prinderit i paguajne ndrikulles 100 mije lek gjobe per regjistrimin e femijeve ne kopshte dhe çerdhe.

Ndrikulla ka bere listen me 45 gra militane per ti larguar nga puna.

Gjoba per rekrutimin e punonjesve te reja eshte 2,5 milione lek.

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje Z Berisha! Dua tju informoje ne lidhje me nje babezi qe po ndodh ne Bashkine e Tiranes dhe kryesisht ne Drejtorine ekonomike qe mbulon kopshtet dhe cerdhet e gjithe bashkise Tirane. Drejtoresha e kesaj drejtorie eshte Zhaneta Beqiri. Po kush eshte Zhaneta e katapultuar nga Konispoli i Sarandes .

Nga mesuese ne ciklin e ulet ne Konispol, pasi ju be burri per here te kater kryetar bashkie, Erion Veliaj e merr ne Tirane dhe e emeron drejtoreshe te madhe. Para pak ditesh kjo drejtoreshe e dhunshme, ka therrit ne takim gjithe drejtoret e kopshteve dhe cerdheve dhe i kercenon te bejne doreheqje. Dhe kete e beri fill pasi u sigurua se do qendronte serish drejtoreshe ne krye te drejtorise hajdute qe zhvat familjaret qe kane femijet ne kopshte, duke ju marre kafshaten. Si e realizon kete? Ne dr ekonomike ka sjelle mbesa, niper dhe dhendurre nga Konispoli.

Shefe finance ka marre Blerta Ndreu kunaten e Pjerinit. Drejtoria eshte kthyene zyra farafisnore nga Konispoli. Vjedhja fillon qe ne 7 te mengjeit. Cdo supermarket ne tirane sot 1kg sheqer e gjen 70 lek kurse zonja ja faturon femijeve me 130 lek te reja kg. Qumeshti nga 110 lek litri e faturon 1300 lek. Bizele te ngrira nga 150 lek kg e faturon 350 lek te reja. Kosin nga 100 lek e faturon 120 lek. Makaronat nga 100 lek i faturon 180. Po citoj vetem keto pak produkte pasi nuk llogaritet po te kalosh tek detergjentet qe jane mase shume te madhe dhe me cmime skandaloze perfshi dhe carcafet e gabit qe i sjell aty per carcaf te rinj. Mos harro frutat me cilesite me te dobeta perfundojne ne guzhinat e kopshteve per femijet tane. Eshte shume e lehte qe keto qe po te shkruaj prokuroria ti verifikoje kollaj.

Gjithashtu Zhani i Konsipolit i therret drejtoreshat nje nga nje ne zyre duke ju bere presion per te dhene doreheqjen sepse nuk jane ne profilin e tyre ku ka drejtoresha qe kane nga 20 vjet eksperience ne arsim. Burime te sakta flasin per nje liste prej 45-50 gra militante per ti zevendesuar ku gjoba per tu rekrutuar gjoja me testimet e famshme eshte 2.5 milion lek te vjetra. Nuk prish karieren time per ju thote Zhaneta, prandaj jepni doreheqje.

Harova dhe kete z Berisha. Rregjistrimet e fëmijëve për çerdhe dhe kopështe i regjistron vetë..për gjithë tiranën..rrinë me ditë të tëra në pritje kur i teket asaj dha u merr nga 100 mijë lekë të vjetra..duke mohuar bordet e regjistrimeve në çerdhe dhe kopështet ku janë pjestarë dhe prindrit..pra thjesht për makutëri dhe abuzim..Shpresoj ta publikoni kete babezi te saj dhe grupit farefisnor te saj. Faleminderit