Vendosni fjalën kyçe....

Berisha: Rama rrëzohet me kryengritje, do ketë një 37 vjeçar burg për të


Ish-kryeministri Sali Berisha nga protesta ka deklaruar se Rama rrëzohet vetëm me kryengritje.

Berisha gjithashtu theksoi se për të gjitha aktet e tij antikushtetuese do ketë një burg 37 vjeçar për të.

Ai është një armik i interesit kombëtaret, po kryhet një puç në parlament ndaj Presidentit. Këta horra duhet të shporren, komisioni është një akt puçist që kreu i meduzës, bashkë me narkohorrat, ndërmori ndaj Kushtetës. Ekspertiza shpalli se ato dekretet nuk mund t’i shqyrtojë askush veç Gjykatës Kushtetuese. As narko KQZ, as narkokolegji i partisë.

Ata po bëjnë hapa të qarta drejt grushtit të shtetit dhe do përballet Edi Rama me të gjitha pasojat. Këta që bëjnë kryegjykatësin, kryeprokurorin, kryeanrkoparlamentin, këta meritojnë të përmbysen një moment e më parë. Opozita do përdorë kryengritjen popullore. Asgjë nuk i reziston dot kësaj kryengritje, jo ky narkoshtet. Edi Rama do kalbet në të paktën 37 vite në burg, në vjedhjet dhe aktet e tij antikushtetuese, sipas ekspertëve minimumi i kushton 37 vite burg”-deklaroi Berisha.