Vendosni fjalën kyçe....

Vasili: Kryeministri gangster të ndalë zgjedhjet dhe të zbatojë ligjin


Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili i ka bërë thirrje kryeministrit Rama për të ndalur fushatën dhe të zbatojë dekretin e Presidentit për anulimin e zgjedhjeve.

Sipas tij, nëpunësit po përdoren nga kryeministri në dhunimin e ligjit për fushatën elektorale.

Vasili shton më tej se zgjedhje nuk ka për të pasur pasi ato janë anuluar nga Presidenti.

Postimi i plotë:

Shqiptaret duan dhe meritojne nje qeverisje te ndershme dhe kurrsesi gangsteret e rilindjes ministra,deputete dhe kryeminister dhunues te ligjit,te bere njesh me kriminelet dhe hajdute te provuar te votave vertetuar nga prokuroria dhe publikuar nga BILD dhe Zeri i Amerikes.

Ligji thote qarte qe zgjedhje nuk ka sepse Presidenti i ka anulluar ,kryeministri gangster te zbatoje ligjin e te ndale fushaten.

Kryeministri gangster dhunon ne menyre te pakuptimte shkollat sepse i perdor ato kundra ligjit per zgjedhje te jashteligjshme.

Nepunesit civile po perdoren hapur dhe ne dhunim te ligjit ne fushate elektorale nga kryeministri gangster, qe kerkon te zhvilloje zgjedhje te jashteligjshme.

Nuk ka proces zgjedhor sepse Presidenti i ka anulluar ato ne perputhje me Kushtetuten,ndaj siguria dhe integriteti i zgjedhjeve inekzistente eshte i pakuptimte.

Qytetaret me dhjetra mijra kane protestuar paqesisht ndersa policia e gangstereve te qeverise i ka dhunuar dhe helmuar sic beri edhe sot ne Shkoder.Shteti te ndale dhunen qytetaret po protestojne kundet Antiligjit dhe Antishtetit te Kryeministrit,qe kerkon te beje zgjedhje te paligjshme Fake.

Abraham Lincoln thote:

“Zgjedhjet i përkasin popullit. Është vendimi i tyre.”

Populli shqiptar eshte ne kembe per voten e lire,te cilen qeveria dhe kryeministri i rilindjes e ka vjedhur, plackitur, rrembyer dhe grabitur se bashku me krimin.

Kush kerkon t’ja jape zgjedhjet qeverise, ka zgjedhur te jete kunder popullit.

SHQIPERIA E PARA!