Vendosni fjalën kyçe....

Sekretari i NATO-s viziton Tiranën të dielën, siguria rajonale dhe aktualiteti politik temat e diskutimit


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do të zhvillojë të dielën një vizitë të shkurtër në Tiranë.

Ai do të qëndrojë në kryeqytetin shqiptar vetëm disa orë. Në qendër të bisedës me zyrtarët shqiptarë do të jetë siguria rajonale, por edhe aktualiteti politik në Shqipëri.

Më pas Stoltenberg do të udhëtojë drejt Maqedonisë për të zhvilluar disa takime me zyrtarët e lartë të vendit fqinj në Shkup.