Vendosni fjalën kyçe....

Nga Parlamenti te Ministria e Brendshme, protestuesit drejtohen te Drejtoria e Policisë së Tiranës


Pas marshimit te Drejtoria e Përgjithshme e Policisë dhe ndalesës te  Parlamenti, turma e protestuesëve është zhvendosur te Ministria e Brendshme dhe më pas do vazhdojë te drejtoria e polisisë së Tiranës.

Ky skenar është bërë për t’i dhënë një simbolikë nga opozita për institucionet sipas tyre të cilat janë jo demokratike dhe të kapura.

Mes reshjeve të shiut, marshimi nuk është ndalur dhe njerëzit janë përqendruar te godina e Kuvendit.

Ata kanë hedhur flakadanë dhe kapsolla, por nuk ka përplasje mes tyre dhe policisë.