Vendosni fjalën kyçe....

“Në burg prej 8 muajsh por rrogën i kalon në llogari”-Denoncimi te Berisha


Ish-kryeministri Sali Berisha ka shpërndarë denoncimin e një qytetari digjital i cili ve në dukje një shpërdorim me paratë e buxhetit të shtetit.

Sipas denoncimit të qytetarit digjital një punonjës i muzeut të Linit paguhet edhe pse prej 8 muajsh është në burg.

Sipas tij, ai mbrohet nga deputeti socialist në qytetin e Pogradecit.

Postimi i plotë:

Ne burg prej 8 muajsh por rroga i vazhdon sepse eshte xhan i partise!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Persh Doktor.Dua te bej nje denoncim se vetem tek ty kam besim dhe ne asnje institucion tjeter.Jam nje punonjese e Drejtorise se Monumenteve te Kultures Korce dhe desha te denoncoj nje rast abuziv ketu kemi nje punonjes ne muzeun e Linit dhe ka 8 muaj qe ka bere aksident me pasoje vdekje ne gjendje te pire dhe prej 8 muajsh ndodhet ne burg dhe merr rrogen Aleksander Seitllari.Kete dr e mban Ilir Xhakolli dhe i ka bere presion dhe drejtorit tone se une te heq nga puna nqse ti heq ate ka hyre ne bela dhe drejtori nga Iliri na eshte shprehur vete drejtori qe so na marre ne qafe Ilir Xhakolli me kete rast se eshte super skandal .te vrasesh me makine i pire dhe te paguhesh.te lutem anonim doktor