Vendosni fjalën kyçe....

“Kunat i Mimi Kodhelit” , përgjigjja që jep Gent Ibrahimi


Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë (KLP), Gent Ibrahimi është përgjigjur për akuzat e opozitës, që e cilësojnë  atë si kunat i deputetes së Partisë Socialiste, Mimi Kodheli.

Ibrahimi u shpreh në emisionin “Tempora” në RTV Ora se sheh mes rregullave, duke nënkuptuar se nuk shqetësohet për akuzat e opozitës.

Ibrahimi: Unë shoh mes rregullave. Keto dy pretendime se une kam konflik interesi se jam angazhuar ne hartimin e rregulla dhe kunati.

Gazetarja: Ndiheni i paragjykuar, sepse mund të anatemoheni?

Ibrahimi: Është një mentalitet i huaj. Ndoshta për njerëz që vijnë me begraunde kaq të forta saqë diktojnë statusin e njerzëve ndoshta është diçka që duhet marrë parasysh. Unë jam një qenie kozmopolite që kam lindur dhe jetoj në një qytet të madh kam ambicie personale.