Vendosni fjalën kyçe....

Përfshihen nga zjarri kullotat në Memaliaj


Një zjarr ka përshirë mëngjesin e sotëm një sipërfaqe me kullotë dhe barishte në Memaliaj.

Mësohet se fjalët janë kontatuar në mëngjes, në kullotat e fshatit Rabie të Njësisë Administrative Luftinjë në bashkinë e Memaliajt.

Në vendngjarje kanë mbërritur 6 forca të shërbimit zjarrfikës të bashkisë Memaliaj si dhe forca të Njësisë Administrative Memaliaj të cilat kanë vënë në kontroll flakët.

Ende nuk dihet se nga se është shkaktuar zjarri, megjithatë policia nuk përjashton as zjarrvënien e qëllimshme.

Vijon…