Vendosni fjalën kyçe....

Kapet drogë në Gjirokastër, arrestohen dy të rinj


FNSH-ja e Gjirokastrës kap dy çanta me lëndë narkotike të dyshuar kanabis në afërsi të vijës së gjelbër pranë Postës së vjetër të Mullirit pranë Kakavijës.

Në pranga kanë rënë dy shtetas Armando Armaçi, 30 vjeç nga Kuçova, banues në Ksamil dhe Theodhori Lici nga fshati Grapsh, Dropull, 30 vjeç.

Rreth orës 17:00 janë konstatuar nga shërbimet e Fnsh që patrullojnë kufirin e gjelbër në këtë zonë.