Vendosni fjalën kyçe....

Milan dhe Lazio ndahen në barazim në garën për zonën Champions


Milani dhe Lazio nuk shkuan më tej se një barazim 1-1, në sfidën e javës së 13-të në Seria A.

Milani zhbllokoi takimin me  Frank Kesie, në minutën e 78-të të takimit.

Teksa Milan po mendonte që të mbyllte sfidën në favor të saj duke menduar edhe për ngjitjen në zonën Champions, një gol në minutën e 94’ nga Korrea i ka prishur festën.

Me këtë barazim, Lazio mbetet në vendin e katërt, me 23 pikë, ndërsa Milani një vend më poshtë, me 1 pikë më pak.