Vendosni fjalën kyçe....

Tentuan kalimin e paligjshëm të parave, policia italiane arreston dy shqiptarë me 114 mijë euro


Policia në Bari të Italisë ka arrestuar një qytetar nga Shqipëria dhe një nga Kosova, të cilëve iu sekuestruan sasi të mëdha parash.

Mediet italiane raportojnë se dy shqiptarët, emrat e të cilëve nuk bëhen të ditur, u arrestuan pasi tentuan të nxirrnin nga Italia një sasi prej 114 mijë eurosh, të padeklaruara.

Sasia e eurove ishte fshehur në bagazhin e makinës. Policia në njoftimin për media ka thënë se po punon për të gjetur burimin e fitimit të këtyre parave.