Templates by BIGtheme NET

SUPER CLICK

Soros është pronari i ‘Spitalit Amerikan’, e bleu me kredi

Një prej spitaleve private më të favorizuara në vitet e fundit, Spitali Amerikan, rezulton se është pronësi e dy kompanive amerikane të kontrolluara nga financieri George Soros. Të dhënat janë një ‘sekret i hapur’, pasi disa institucione shtetërore amerikane e konfirmojnë një fakt të tillë, por dhe vetë spitali amerikan e konfirmon. ‘Spitali Amerikan’ e nisi aktivitetin e tij në ...

Lexo me teper »

Samir Mane ka ‘Gebelsin’ e tij personal. Quhet Henri…Henri Çili

Në foto: (majtas)Samir Mane, Henri Çili (djathtas) Nga protesta e studentëve të UET-së

Pse po protestojnë studentët dhe pedagogët e Henri Çilit për formalizimin e biznesit të vogël?  Për ta kuptuar, le t’ia nisim nga fillimi.  Shoqata e Bashkimit Tregtar të Shqipërisë, zhvilloi një marshim në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’, nën moton ‘Për një ekonomi më të drejtë’. Pjesë e protestës ishin pedagogët e Universitetit Europian të Tiranës, punonjësit e sipërmarrjeve më të ...

Lexo me teper »

DOKUMENTET EKSKLUZIVE – Qeveria ka financuar fshehurazi Bienalen e Venecias

Rama makiazh superfoto OKOKOK fotocover faksimile klsh venezia

Javën e fundit u përcoll me bujë ekspozita personale/private e artistit Edi Rama në Bienalen e Venecias. Por një raport i Kontrollit të Lartë të Shtetit, zbulon se qeveria e kryeministrit Edi Rama, e ka financuar me fonde publike këtë bienale. Raporti i siguruar në rrugë zyrtare nga Hashtag.al, zbulon se në intervalin kohor Mars-Tetor 2016, Ministria e Zhvillimit Ekonomik ...

Lexo me teper »

PËR KË BIEN KËMBANAT E BERISHËS? (Dhe diçka mbi sevdalinjtë Duma-Salianji)

berisha-basha

Ndërsa Partia Demokratike dhe Lulzim Basha bënin përpjekje për ta kthyer votimin e Gramoz Ruçit në një kauzë politike, rrjedhja e të paktën dy votave nga grupi parlamentar i PD-së shkaktoi një efekt boomerang duke sjellë trazim brenda radhëve të PD-së. Lideri historik i PD-së Sali Berisha ka mbajtur sot në mbledhjen e grupit parlamentar një qëndrim pa ekuivok, të ...

Lexo me teper »

Spitali ku u operua Aneta Rama, kap tenderin 300 mijë euro

Në foto: Administratori i 'Spitalit Amerikan' Klodian Allajbeu, si dhe kryeministri Edi Rama me të ëmën, Aneta Rama

Kompania shtetërore e Kontrollit të Trafikut Ajror (Albcontrol) i ka akorduar në shtator 41 milionë lekë (afro 300 mijë euro) Spitalit Amerikan. Kjo shumë është akorduar pas një tenderi të dyshimtë të Albcontrol, ku institucioni kërkonte shërbim për të rinovuar certifikatat mjekësore të 70 punonjësve. Në garën e shpallur nga Albcontrol ka marrë pjesë vetëm “Spitali Amerikan”. Si garues i ...

Lexo me teper »

DOKUMENTET EKSKLUZIVE / Ministri Gjiknuri synoi marrëveshje me GAZPROM-in rus

gjiknuri balline

Në kulmin e fushatës elektorale për zgjedhjet e 25 Qershorit, shërbimet inteligjente të disa shteteve partnere në NATO, sinjalizuan autoritetet më të larta të vendit tonë mbi disa negociata të dyshimta ndërmjet GAZPROM-it rus dhe kompanisë shtetërore të naftës Albpetrol me mbështetjen e Ministrisë së Energjisë. Historia nis në verën e vitit 2016, kur kompania ‘JURIMEX’ në pronësi të biznesmenit ...

Lexo me teper »

TENDERI 450 MIJË USD – Si i djeg konkurentët biznesmeni i preferuar i Edi Ramës

Në foto: Eglantina Gjermeni, Edi Rama dhe Olsi Eftimi

Një tender i realizuar nga Ministria e Zhvillimit Urban, ka skualifikuar në mënyrë të dyshimtë disa kompani konkuruese, për të nxjerrë më pas fituese kompaninë ‘Atelier 4’, e njohur për lidhjet e hershme me kryeministrin Rama. Më datën 18 Gusht, ministria e drejtuar nga zonja Eglantina Gjermeni shpalli fituese kompaninë ‘Atelier 4’ për hartimin e planeve urbane për Bashkitë Kolonjë, ...

Lexo me teper »

‘Projekti Olldashi’- A janë 7 kushtet e Patozit, alibia për shkëputjen nga PD?

Deputeti-i-PD-Astrit-Patozi-duke-folur-gjate-nje-ceremonie-perkujtimore-per-nder-te-ish-deputetit-te-PD-Sokol-Olldashi-620x380 (1)

Deklarimet e djeshme të Astrit Patozit për kandidim me kushte,  mund të jenë një pretekst për të justifikuar mos hyrjen e tij në garë, për t’i hapur rrugën shkëputjes së grupit të tij nga Partia Demokratike me qëllim krijimin e një partie të re. Kërkesat e Astrit Patozit sfidonin rregullat apo statutin e PD-së. Disa prej kërkesave kërkojnë regulla dhe ...

Lexo me teper »

Bojaxhiu zhgënjehet nga borxhliu. Zbardhet padia për 225 mijë USD

BOJAXHI

Gjergj Bojaxhi, kryetari i dorëhequr i lëvizjes Sfida mësohet se ka paditur kompaninë fituese të parkimeve në Vlorë, Tis Park. Padia lidhet me një kontratë huaje, dhënie paraje me fajde, kjo kontratë u publikua ekskluzivisht në Hashtag.al një vit më parë. Bojaxhi i ka dhënë administratorit të Tis Park, Bashkim Shalla rreth 225 mijë dollarë. Bojaxhi pretendon paratë nuk i ...

Lexo me teper »

SFIDA apo EVEREST? Pse nuk e deklaron pasurinë Gjergj Bojaxhi?

Gjergj Bojaxhi cover

Që prej janarit 2017, drejtuesi i partisë SFIDA, Gjergj Bojaxhi, ka sulmuar fort thuajse të gjithë klasën drejtuese politike, duke i akuzuar si njësoj të korruptuar dhe të paaftë. Bojaxhi drejton partinë e re SFIDA, kjo parti ka formalisht kryetar dikë tjetër, ndonëse njihet gjerësisht si ‘partia e Bojaxhiut’. Gjergj Bojaxhi pretendon, se kjo forcë politike ka mbledhur rreth vetes vetëm ...

Lexo me teper »
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful