Templates by BIGtheme NET

Sport

Video – Rikardo Kaka ‘var këpucët në gozhdë’, përlotet në lamtumirën e tij

kaka

‘I ndjej 35 vitet, pas ndeshjeve ndjej dhimbje, ndaj më duhet ta lë futbollin. E ardhmja? Duke parë Zidan, them të ndjek kurset e trajningut’, kështu tha disa ditë më parë Rikardo Kaka, fitues i “Topit të Artë” me Milanin. Mesfushori që shkëlqeu me kuqezinjtë, duke fituar titull e Champions, e ka mbyllur karrierën dhe gjatë ceremonisë së lamtumirës ka ...

Lexo me teper »

Stadiumi i ri i Flamurtarit, njihuni me projektin 60 milionë euro

1

Kryeministri Edi Rama, i ndodhur në Vlorë për mbledhjen e qeverisë, ditën e djeshme ka vizituar stadiumin “Flamurtari” në prezencë të kryebashkiakut Dritan Leli dhe administratorit Sinan Idrizi, shkruan sportal. Numri një i qeverisë foli në lidhje me stadiumin dhe premtoi se brenda katër viteve do të vihet në jetë projekti “Vlora Sport”, i propozuar nga “Atlas Global & TRK ...

Lexo me teper »

Eros Grezda ‘çmend’ italianët, tre klube e duan menjëherë

Osijek

Eros Grezda u transferua këtë verë tek Osijeku, duke lënë pas dy sezonesh të mira skuadrën e Lokomotivës së Zagrebit, shkruan sportal. Për mesfushorin e Kombëtares interesim ka pasur nga disa klube, por në fund zgjodhi të vijonte karrierën në Kroaci, por me dëshirën për të lëvizur në një kampionat më të fortë sa më shpejt. Lacio dhe Xhenoa po ...

Lexo me teper »

Akedemia e PSG-së vë në provë dy talentet e Tiranës

aldis-nikaj-aldo-selenica-470x470

Akademia e klubit të njohur francez, PSG, po zhvillon një provë për të testuar aftësitë e dy futbollistëve të rinj shqiptarë. Bëhet fjalë për lojtarët Aldis Nikaj, aktualisht pjesë e Partizanit U-19,  dhe Aldo Selenica, i cili luan për Tiranën U-19. Nëse klubi francez arrin të bindet për aftësitë e futbollistëve shqiptar, atëherë transferimi në një prej klubeve më të ...

Lexo me teper »

Pas dështimit me Holandën, Roben mbyll kapitullin me ‘tulipanët’

roben

Arjan Roben shënoi dy gola në fitoren e djeshme ndaj Suedisë, por nuk mjaftuan për t’i dhënë kualifikimin Holandës në Botëror. Pas dështimit për të marrë pjesë në Europian, kjo ishte një goditje tjetër për “tulipanët”, të cilët nuk po përjetojnë më ato kohërat e arta, shkruan sportal. Tashmë mesfushori i Bajernit të Mynihut e ka ndarë mendjen dhe me ...

Lexo me teper »

Sfida ndaj Teutës, Juliano pret ‘kthesën’ e madhe

partizani

Partizani kërkon kthesën, por përballë nesër do të ketë një ekip me pretendime si Teuta, që në shtëpi do kërkojë të mos gabojë, shkruan sportal. Humbja e pësuar me Flamurtarin dhe barazimi me Kamzën ka bërë që durrsakët të vihen disi nën presion dhe do kërkojnë medoemos fitoren. Ndërkohë në kampin e kuq ka munguar trajneri Mark Juliano, i cili ...

Lexo me teper »

Thatësira në sulm, Partizani gjen ‘shpëtimtarin’

Lucas

Partizani në katër ndeshjet e para të Superiores nuk ka shënuar dot asnjë gol, gjë që normalisht nuk i pëlqen askujt dhe në kampin e kuq kërkojnë ta zgjidhin sa më shpejt, shkruan sportal.. Veç kësaj, që tani në kampin e kuq kanë nisur të mendojnë për lëvizjet në merkaton e janarit dhe emri i parë që synohet ka dalë ...

Lexo me teper »

Igli Tare i çon mesazh sulmuesit të kombëtares: S‘e kuptoj si luan në atë kampionat

Tare

‘Kombëtarja e Shqipërisë ka disa lojtarë që kanë cilësi që mund të luajnë në disa skuadra më të mëdha se ku luajnë aktualisht. Por, ndonjëherë është edhe çështje fati’, shkruan sportal. Kjo është ajo ç’ka thotë fillimisht Igli Tare në ‘Supersport’ dhe më së shumti këto fjalë i ka për Sokol Cikalleshin, sulmuesin që luan në Turqi me Osmanlispor. ‘Cikalleshi ...

Lexo me teper »

Cikalleshi mungon edhe ndaj Italisë, në terapi intensive

Cikalleshi-terapi

Sokol Cikalleshi u dëmtua para ndeshjes me Spanjën dhe u largua nga grumbullimi më Kombëtares, pasi dëmtimi i tij kërkon tre javë kohë për t’u rikuperuar, shkruan sportal. Kështu sulmuesi kavajas nuk ka humbur kohë dhe ka shkuar në Turqi për t’iu bashkuar ekipit të tij të Osmanlispor. Menjëherë ai ka nisur terapinë për të qenë sa më parë i ...

Lexo me teper »

‘Azzurrët’ mbërrijnë në Rinas, nisen menjëherë për në Shkodër

6a15a2c6-eb71-48e2-b40d-5248af20d911_large

Kombëtarja italiane ka mbërritur në aeroportin “Nënë Tereza” dhe i është drejtuar qytetit të Shkodrës ku nesër më datë 9 tetor do të përballet me Shqipërinë në stadiumin “Loro Boriçi”. Videoja e publikuar nga BallkanWeb tregon momentin kur autobuzi me lojtarët e Italisë janë duke dalë nga aeroporti. Qytetarë të shumtë janë gjendur të pranishëm në momentin e mbërritjes së ...

Lexo me teper »
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful