Templates by BIGtheme NET

Ndërkombëtare

13 të vdekur dhe 64 të plagosur nga sulmi në Barcelonë, ISIS merr përsipër autorësinë (foto)

Barcelon;

Sulmi terrorist i Barcelonës, tashmë e ka një autorësi. Shteti Islamik, i njohur si ISIS, me anë të një njoftimi të bërë nga ‘Amaq News’, ka marrë përsipër sulmin, ku të paktën 13 persona gjetën vdekjen dhe mbi 64 të tjerë u plagosën, kur një furgon mori përpara një turmë me njerëz. Ngjarja ndodhi në një nga rrugët më të ...

Lexo me teper »

Itali, kapet shqiptari dhe rumuni me 2 milionë euro drogë, do habiteni ku e fshihnin (foto)

arresto-polizia1-1

Autoritetet italiane kanë arritur të vënë në pranga 1 shqiptar dhe 1 rumun, të cilëve u janë gjetur 135 kilogramë drogë në makinë. Sipas policisë, shqiptari identifikohet si Luan Hyka 39 vjeç, ndërsa rumini Andrei Timofte, 29 vjeç. Ata po udhëtonin me një furgon, kabina e të cilit ishte modifikuar që të ngrihej me krik. Përveç kësaj, ata kishin veshur ...

Lexo me teper »

Trump dënon sulmin në Barcelonë: Jini të fortë, ne ju duam!

Donald Trump Holds Campaign Rally In Virginia Beach

Pas sulmit terrorist të ndodhur në Barcelonë të Spanjës, krerët e shteteve të ndryshme kanë reaguar dhe i qëndrojnë pranë Spanjës. Në vazhdën e reagimeve ësthë edhe ai i Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i cili me anë të postimit në Twitter, shprehet se e dënon ashprë sulmin dhe gjendet pranë spanjës. Në vijim të qëndrimit ...

Lexo me teper »

Akti terrorist në Barcelonë, policia identifikon personin që mori me qira furgonin

diss-287x500

Autoritetet spanjolle kanë shpallur në kërkim një 20-vjeçar me origjinë nga Maroku, i cili kishte marrë me qira furgonin me të cilin u krye sulmi terrorist në Barcelonë. Sipas policisë Driss Oukabir, 20 vjeç, është personi që ka marrë furgonin me qira, dhe tashmë është në kërkim nga policia. Nuk dihet ende nëse autori i masakrës është Oukabir, apo dikush ...

Lexo me teper »

Rëndohet bilanci i sulmit terrorist në Barcelonë, 13 të vdekur e dhjetra të plagosur (video)

5995bd42fc7e9320238b4567

Sulmi i terorrist që goditi pak më herët një nga zonat më të populluara të Barcelonës, Las Ramblas, mësohet se deri më tani ka marrë të paktën 13 jetë njerëzish ndërkohë dhjetra të tjerë janë të plagosur. Një furgon është futur me shpejtësi në turmën me njerëz duke i marrë ata përpara. Por krahas kësaj, mediat ndërkombëtare, raportojnë se dy ...

Lexo me teper »

Furgoni futet në turmën me njerëz në Barcelonë, disa të plagosur (video)

dfgdf-610x356

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Barcelonë, ku një kamion është futur mes përmes një turme me njerëz duke i përplasur ata. Ngjarja ka ndodhur në zonën turistike të ‘Las Ramblas’, ku edhe bëhet me dije se ka disa të plagosur. Lajmi është raportuar nga mediat ndërkombëtare, ndërkohë që dyshohet për një sulm terrorist, e kësisoj janë ...

Lexo me teper »

Qindra të vdekur nga rrëshqitja e dherave në Sierra Leone, mes tyre 109 fëmijë

sierra-leone

Qindra të vdekur mes të cilëve edhe 109 fëmijë është bilanci tragjik i një katastrove natyrore në Në afërsi të kryeqytetit të Sierra Leones. Për këtë ka reaguar edhe organizata UNICEF, e cila punon për të drejtat dhe mbrojtjen e fëmijëve në vendet e varfëra dhe jo vetëm. UNICEF shprehet se dëmi është i pashembullt, ndërkohë që sipas mediave ndërkombëtare ...

Lexo me teper »

Venezuelë – Forcat e sigurisë ndërhyjnë për të rivendosur kontrollin në burg, vriten 37 të dënuar

airfield frontier

Të paktën 37 persona kanë humbur jetën pas përplasjeve mes të burgosurve dhe forcave të sigurisë në një burg të vogël në Venezuelën jugore. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në burgun e Puerto Ayacucho-s, kur forcat e sigurisë u futën në mjediset e burgut për të rivendosur kontrollin pasi të burgosurit kishin pushtuar një pjesë të mirë të burgut disa ...

Lexo me teper »

Kompanisë ‘Amazon’ i bie vlera në bursë me 5 miliardë dollarë pas deklaratave të Trump

amazon

Vlera në bursë e kompanisë Amazon është ulur me 5 miliard dollarë pasi deklaratave të Presidentit Trump se gjiganti i shitjeve online po u shkaktonte një dëm të madh shitësve që paguajnë taksat. Trump ka kohë që e akuzon kompaninë në fjalë se nuk i paguan detyrimet që i takojnë. Sipas presidentit amerikan, Amazon po shkakton humbjen e vendeve të ...

Lexo me teper »

Tensionet në rajon, presidenti i Koresë së Jugut jep mesazhin: Nuk do ketë luftë me koreano-veriorët

Koreja

Presidenti koreano-jugor, Moon Jae-in, ka deklaruar këtë të enjte se në Gadishullin Korean nuk do ketë luftë. ‘Dua të siguroj korean-jugorët se nuk do ketë luftë. Kemi punuar shumë për rindërtimin e vendit pas Luftës Koreane dhe nuk mund të humbim gjithçka në një tjetër luftë.’ SHBA ka mbi 28 mijë trupa të vendosura në Korenë e Jugut për ta ...

Lexo me teper »
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful