Templates by BIGtheme NET

Fast-Food

‘Ballistët’ tetovarë, ndezin Milanon (video)

1

Në prag të ndeshjes mes skuadrës italiane të Milanit dhe Shkëndijës së Tetovës, tifozët tetovarë kanë ‘pushtuar’ rrugët e qendrës së Milanos. Në pritje për të mbështetur skuadrën e tyre të zemrës, ‘Ballistët’ e Tetovës, janë grumbulluar në sheshin kryesor të Milanos, ‘Duomo’, ku me këngët e tyre kanë ndezur atmosferën. Ndeshja Milan-Shkëndija, do të zhvillohet mbrëmjen e sotme në ...

Lexo me teper »

‘Pëshpëritësi i Luanit’ sulmohet nga luanesha Meg, zbuloni arsyen (Video)

‘Pëshpëritësi i Luanit‘, konservatori afrikano-jugor ka tronditur rrjetin me pamjet e lëshuara, ku ai shfaqet duke përqafuar një luaneshë që e shpëtoi në lindje. Në pamjet e ngadalshme, Kevin Richardson shihet duke qëndruar në ujë, ndërsa një luaneshë e madhe hyn drejt tij nga kallamishtet në një sulm të dukshëm grabitqar. Por luanesha – një nga dy të shpëtuarat nga ...

Lexo me teper »

“Yale School of Medicine” tregon rëndësinë e kurimit të tumorit në formë konvencionale

shutterstock_118491940-everything-else-triff

  Sipas një studimi të publikuar në Journal of the National Cancer Institute, thuhet se  pacientët që zgjodin terapitë alternative për trajtimin e një kanceri, në vend që të zgjedhin trajtimin e rekomanduar mjekësor, dyfishojnë rrezikun e vdekjes. Trajtimet mjekësore konvencionale përfshijnë kirurgji, kimioterapinë dhe rrezatimin, ndërsa çdo trajtim tjetër i paprovuar  dhe i administruar nga personeli jo mjekësor do ...

Lexo me teper »

Zbulimi i radhës në Egjipt, arkeologët gjejnë sarkofagët 2 mijë vjeçare

2

Arkeologët egjiptianë kanë gjetur tre varre mbi 2 mijë vite të vjetra. Varreza daton në periudhën e Mbretërisë Ptolemeike që është shtrirë nga viti 323 para erës sonë deri në pushtimin romak në vitin 30 para erës sonë. Varret janë gjetur në zonën  Minya-s dhe sipas kreut të Sektorit të Antikiteteve të Lashta Egjiptiane, Ayman Ashmaëy bëhet fjalë për një ...

Lexo me teper »

Studimi – Zemrat e personave në moshë të vjetër mund të rinohen me anë të këtij procesi

zemra

Zemrat e personave të vjetër në moshë mund të rinohen duke u injektuar qeliza staminale nga zemra më të reja. Ky është përfundimi i një studimi të Institutit Cedars-Sinai të Zemrës në Kaliforni të SHBA-së. Kërkuesit e kishin eksperimentuar me sukses këtë gjë tek kaviet, duke riparuar problemet e mplakjes së zemrës tek kaviet e vjetra. Pas injektimit të qelizave ...

Lexo me teper »

Tashmë kanabis ka vazhduar të vetmbi në Plut të Shkodrës

kanabis-zjarr

Në bazë të informacineve të marra në rrugë operative dhe monitorimit nga ajri, policia ka evidentuar  130 bimë Cannabis Sattiva të kultivuara në Plut të Shkodrës. Lënda narkotike u gjetë e vetmbirë në mënyrë të çrregullt dhe u asgjësua nga policia me anë te djegies.   Gjithashtu, në fshatin Mgull, vendi i quajtur Poshtë Qafës së Mgullës, Njësia Administrative Pult, ...

Lexo me teper »

Video – Shkëndija e Tetovës ‘sfidon’ Milanin: Po të doni mund t’ju ofrojmë kardiologun tonë…

shkendija

Shkëndija e Tetovës luan të enjten ndeshjen e vajtjes të vlefshme për fazën play-off të Ligës së Evropës. Deri tani ekipi kuqezi është paraqitur në mënyrë mbresëlënëse duke i kapërcyer të tre turet në mënyrë bindëse. Por tani shorti e ka vënë përballë Milanit dhe mundësitë për më tej për tetovarët janë tejet të vogla. Gjithsesi trajneri dhe lojtarët nuk ...

Lexo me teper »
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful