Templates by BIGtheme NET

Ballina

Vendimet e frontit opozitar: Zgjedhje të parakohshme! Të ikë Rama, duhet qeveri anti-mafia

basha-kryemadhi-dule

Takimi mes kryetarëve të partive opozitare ka përfunduar me një deklaratë të bërë publike për mediat, ku theksohen 3 kërkesat kryesore të Frontit. Takimi u zhvillua pas klimës së tensionuar që është krijuar pas publikimit të dosjes së Habilajve, dhe implikimit të ish-ministrit, Saimir Tahiri. Për këtë arsye, fronti opozitar ka vendosur të kërkojë dorëheqjen e Kryeministrit Rama, hapjen e ...

Lexo me teper »

Tahiri: Gabimi im, shitja e makinës. Ata përdornin emrin tim për t’u mburrur

het

Në prononcimin e tij për mediat, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, ka deklaruar se kriminelët e kapur nga policia italiane një ditë më parë, në bazë të vendimit të Gjykatës së Katanias mbështetur mbi përgjimet e bisedave të tyre nga prokuroria, thjesht kanë përdorur emrin e tij në dobi të përfitimeve të tyre të paligjshme. Saimir Tahiri zgjodhi, jo pa ...

Lexo me teper »

Video që s’duhet humbur/ Kur Rama e Tahiri jepnin leksione për luftën kundër drogës

KONFERENCE KUNDER TRAFIKIMIT - Kryeministri Edi Rama dhe Ministri i Brendshem Saimir Tahiri, duke hyre gjate konferences per prezantimin e Linjes Kombetare pa pages렱16 006 dhe aplikacionit Raporto! Shpeto, ne hotel Tirana.

Pas arrestimit të Moisi Habilajt, kushëririt të Saimir Tahirit, akuzat politike u rikthyen drejt ish-ministrit të Brendshëm. Pavarësisht përpjekjeve televizive për të marrë vëmendje, Tahiri kësaj here e ka marrë vëmendjen për një çështje që ai ndoshta nuk e mendonte. Pas “injorimit” që Rama i bëri Tahirit duke mos i dhënë asnjë post në kabinetin qeveritar, të tjera detaje që  ...

Lexo me teper »

Gjyqi ndaj Shullazit – Replikat në seancë me Konin dhe Hodajn. ‘Përplasja’ Nikolla-Kule

IMG_20171017_104628504

Në gjyqin ndaj Emiljano Shullazit dhe bandës së tij kanë dëshmuar sot, ministrja e Arsimit, Nikolla, Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, dekani i Fakultetit Ekonomik, Dhori Kule si dhe drejtori i Policisë së Tiranës, Ervin Hodaj. Mynyr Koni, i cili është edhe personi që pretendon se është kërcënuar prej Emiljano Shullazit, para se të kandidonte për postin e ...

Lexo me teper »

Përgjimi ambiental i Moisi Habilajt: 30 mijë euro duhet t’ia jap Saimirit

lajmi

E përditshmja siçiliane Meridonews, një shkrim të sotëm, shkruan se biznesi i drogës nga Shqipëria drejt Katanias drejtohej nga kushëriri i ish-Ministrit të Brendshëm. Në një nga përgjimet ambientale, raporton gazeta, Moisi Habilaj flet për Tahirin duke thënë:” 30 mijë euro i duhet t’ia japë Saimirit”. Shkrimi i plotë: Moisi Habilaj, kushëriri i Saimir Tahirit, shkruan media italiane, “në Siçili ishte ...

Lexo me teper »

Arrestohet në Itali Moisi Habilaj, kushëriri i Saimir Tahirit

BeFunky Collage

Prokuroria italiane, në bashkëpunim me Guardia di Finanza, kanë shpërbërë, një grup të strukturuar kriminale. “Gjatë operacionit, të koduar “Trëndafili i erës” janë sekuestruar 20 mijë euro para kesh. Ndërkohë, nga hetimet është zbuluar se grupi kriminal në vitet e fundit kishte arritur të transportonte nga bregu shqiptar drejt Italisë mbi 3.5 tonë marijuanë, të sekuestruara bashkë me armë, kryesisht ...

Lexo me teper »

Studimi i FMN-së: TVSH-ja penalizon biznesin e vogël

Nje klient duke marre kuponin tatimor ne nje supermarket prane zones se 21 Dhjetorit. Qe nga data 1 shtator qeveria ka nisur nje aksion per luften kunder informalitetit./r/n/r/nA customer taking tax receipt at a supermarket near the area 21 December. Since September 1, the government has launched an action for the fight against informality.

Me ardhjen në pushtet, në mandatin e dytë, qeveria Rama 2, ka parashikuar që nga Janari i vitit të ardhshëm, bizneset me mbi 2 milionë lekë të reja, do futen në skemën e tatimit. Opozita dhe shoqëria civile e kanë kundërshtuar këtë nismë, pasi sipas tyre kjo do të ketë efekt falimentues mbi këto biznese. Kësaj here është FMN-ja që ...

Lexo me teper »

Ngritja e së djathtës: Rezultatet e zgjedhjeve në Austri dhe problemet që i dalin BE-së

Election campaign posters of the SPOe showing Chancellor Kern and of the OeVP showing Vice Chancellor Kurz are seen in Vienna

Suksesi i dy partive anti-emigrantë në zgjedhjet e përgjithshme në Austri është rezultat i drejtpërdrejtë i politikës së Evropës ‘për dyer të hapura’, shkruajnë analistët që janë marrë me zgjedhjet e fundit në Austri. Partia Popullor Konservative e ministrit të Brendshëm (OVP), Kurz, ka marrë një rezultat të lartë në votimet e së dielës me 31.4%, ndërsa partia tjetër që ...

Lexo me teper »

Soros është pronari i ‘Spitalit Amerikan’, e bleu me kredi

Një prej spitaleve private më të favorizuara në vitet e fundit, Spitali Amerikan, rezulton se është pronësi e dy kompanive amerikane të kontrolluara nga financieri George Soros. Të dhënat janë një ‘sekret i hapur’, pasi disa institucione shtetërore amerikane e konfirmojnë një fakt të tillë, por dhe vetë spitali amerikan e konfirmon. ‘Spitali Amerikan’ e nisi aktivitetin e tij në ...

Lexo me teper »

Basha: Vendi sundohet nga një kupolë krimi, të dalin me emra klanet dhe familjet mafioze

basha-2-933x445

Kreu i PD-së, Lulzim Basha në bashkëbisedimin që zhvilloi me gazetarët, ka folur lidhur me akuzat e opozitës për kriminelët e lidhur me pushtetin dhe qeverinë. Basha tha se krimi shpërbleu Ramën të vinte në pushtet, dhe iu bëri thirrje ndërkombëtarëve të flasin tashmë me emra se kush janë familjet mafioze dhe klanet e fuqishme që sundojnë në vend. Basha ...

Lexo me teper »
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful