Templates by BIGtheme NET

EKSPOZIM LAJME

Mbledhja e qeverive në Pogradec, Rama pritet me protesta

ef3c6546-37f4-4f09-8f0b-85f781ae1dc5

Kryeministri Edi Rama sapo ka pritur në Pogradec homologun maqedonas, Zoran Zaev. Sakaq, Rama është pritur me protesta nga të rinjtë e FRPD. Ditën e sotme është parashikuar një mbledhje dypalëshe mes qeverisë shqiptare dhe asaj maqedonase. Pritet që në orën 16:30, Zaevi dhe Rama të dalin në një konferencë për mediat.   

Lexo me teper »

Vasili reagon: Administrata është në shërbim të plotë të Partisë Socialiste

vasili

Kreu i grupi parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar lidhur me vendimet e administratës së Ruçit, e cila është në shërbim të plotë të Partisë Socialiste. Sipas Vasilit, drejtimi i ri i Kuvendit të Shqiperisë, është thjesht një zgjatim rudiment i kryeministrit. “Parlamenti per keta ka vetem 74 deputete. Skandal i padegjuar, administrata e Kuvendit te Shqiperise, tanime e revolucionarizuar, ...

Lexo me teper »

Kryemadhi akuza Ramës: Me lekët e drogës ke blerë shoqërinë civile

kryemadhi

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka lëshuar akuza në adresë të kryeministrit Rama, pasi po uzurpon të drejtat e shoqërisë civile. Kryemadhi thekson se lekët e drogës po blejnë përfundimisht me ligj shoqërinë civile. “Miliona euro do t’i dhurohen shoqërisë civile që ajo, sipas planit të hartuar nga Edi Rama, të ofrojë ndihmë juridike për nenin famëkeq 15 të ligjit ...

Lexo me teper »

Mbledhjet e qeverisë në Dibër e Shkodër, Rama: Janë kthyer në cirk shëtitës

luan-rama-1

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, ka krahasur mbledhjet e qeverisë në disa qarqe të vendit, me ato të një cirku shëtitësish. Ndërkohë që qeveria zhvillon këto takime, thekson Rama, EUROSTAT nxjerr zbuluar gjithë retorikën, mashtrimin dhe hipokrizinë e kryeministit, ku Shqipëria renditet i vetmi vend në Ballkan me rënie të të ardhurave për frymë. “Shqipëria i vetmi ...

Lexo me teper »

S’raportoi protestën në mbrojtje të Valbonës, ‘’Top Channel’’ merret me organizatorët

tchvalbona

Disa qytetarë, mes të cilëve edhe të huaj, dolën disa ditë më parë para Kryeministrisë për të protestuar kundër ndërtimit të HEC-eve në Valbonë. Protesta e tyre u raportua nga shumë pak medie në vend. Nga një kërkim i thjeshtë rezulton se kjo protestë nuk u raportua nga Top Channel.(Shiko fotot në fund të shkrimit) Do të kishte qenë krejt ...

Lexo me teper »

Familja Hoxha shet 51% të aksioneve të Lori Caffe, kush janë dy pronarët e rinj

Vjollca

Familja Hoxha ka shitur 51% të aksioneve të Lori Caffe. Sipas të dhënave zyrtare që figurojnë në QKB, familja Hoxha ia ka shitur kompanisë ALB-ERK. Shitja është bërë në datën 12 dhjetor me një vlerë rreth 1.2 milionë euro. 5 aksionerët e familjes Hoxha, që më parë kishin secili nga 20% të aksioneve (Vjollca Hoxha, Lorela Hoxha, Redia Hoxha, Sara ...

Lexo me teper »

“Kam fituar 10 mijë $ nga skedinat”, ironia e Kabos: Ky kryeprokuror? Ta luajmë fatin në kazino

2016-05-14-09-44-27-1-c1200x600

Deklarata e njërit prej kandidatëve për Kryeprokuror të Përgjithshëm, se kishte fituar 10 mijë dollarë nga skedinat, ka ngjallur reagime të shumta në rrjetet sociale. Një prej tyre, profesori Përparim Kabo, që ka marrë në pyetje disa prej kandidatëve të mëparshëm për organet e Vetting-ut, në një postim në Facebook, shkruan me ironi: “Kur një person thotë më bëni Krye- ...

Lexo me teper »

Basha: 7 vite më parë nën drejtimin e PD-së u hoqën vizat, sot jemi nën monitorim

BASHA

Kreu i PD-së, Lulzim Basha në një shënim në Facebook, ka reaguar pas konferencës dypalëshe mes ministrit të Brendshëm francez dhe Kryeministrit Rama. Konferenca u fokusua tek çështja e azilkërkuesve shqiptarë në Francë. Basha shkruan se 7 vite më parë nën drejtimin e PD-së, shqiptarët morën liberalizimin e vizave ndërsa sot janë nën monitorim të rreptë për këtë çështje. Reagimi ...

Lexo me teper »

Tabaku: Besojmë se në ekonomi po investohet paraja e drogës, se me lejen e qeverisë po pastrohen paratë e kanabisit

joridatabaku

Nënkryetarja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku deklaroi sot se në Shqipëri jo vetëm ka mungesë të investimeve të huaja por edhe se kanë arsye të besojnë se në ekonomi po inevstohet paraja e drogës dhe me lejën e qeverisë, sipas tyre, po pastrohen paratë e kanabisit. ‘’Ne kemi arsye të besojmë se në ekonomi po investohet paraja e drogës, se ...

Lexo me teper »
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful