Templates by BIGtheme NET

Transporti i drogës drejt Italisë, prokuroria urdhër arresti për nënkomisarin e Fierit

 

auto_policia_fshat1506238211

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kryer një operacion i cili ka përfunduar me ndalimin e disa personave të cilët kanë qënë të përfshirë në trafikun ndërkombëtar të saj. Midis personave të ndaluar është edhe një oficer i lartë policie.

Personat e ndaluar janë të dyshuar kryesorë për trafikimin e lëndës narkotikë rreth 2.5 ton nga porti i Durrësit drej Italisë, ngjarje e cila ka ndodhur në Janar 2017.

Fillimisht nga hetimi i Prokurorisë për Krime të Rënda së bashku me autoritetet italiane janë arrestuar para pak kohësh shtetasit Euron Hoti, Demo Progonati dhe Malton Lleshi të cilët po heton nën masën arrest në burg.

Ndërkohë eshtë nxjerrë urdhër ndalimi për shtetasit Skënder Siceqa dhe Arbi Mustafa, të cilët janë arrestuar tashmë nga policia. Gjithashtu urdhër arresti është nxjerrë edhe për shtetasin Festim Lelaj, oficer policie i cili është aktualisht  nënkomisar në Komisariatin e Fierit.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

Më njofto
avatar
wpDiscuz
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful