Templates by BIGtheme NET

Mesi rinovon kontratën me Barcelonën, shifra ‘marramëndëse’ që e bindi të qëndroi

pleshti-470x297

Presitgjozja spanjolle “El Mundo” ka zyrtarizuar rinovimin e kontratës mes Barcelonës dhe yllit argjentinas Lionel Mesi, deri në vitin 2021.

Shifra marramëndëse që Mesi, do të përfitojë nga ky akord është 100 milionë euro në dorë për të mbuluar të gjitha gjobat, 100 milionë të tjetra për zgjatjen deri në vitin 2021 të kontratës dhe një pagë vjetore 50 milionë euro, plus të drejtat e imazhit.

Kjo shifër erdhi si kundërpërgjigje e ofertës së Mançester Sitit, të cilët i ofronin 100 milionë për firmën dhe 50 milionë neto pagë vjetore.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

Më njofto
avatar
wpDiscuz
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful