Templates by BIGtheme NET

“Parajsa Zanzibar”, ishulli që të kthen pas në kohë

IMG_8051-kbBI-U11011148286824yQG-1024x576@LaStampa.it

Nëse ekziston parajsa, atëherë ajo quhet “Zanzibar”, ku bukuria magjepsëse është derdhur mbi rërën e bardhë si me magji.

I vendosur në ujërat e qeta të Oqeanit Indian, ky arkipelag që ndodhet përballë bregdetit të Tanzanisë, ju magjeps të gjithëve me detin bruz, plazhet e gjata të bardha, vegjetacioni, ngjyrat e ndritshme, tingujt, erërat dhe popullsinë vendase.

Sapo të keni zbritur nga aeroplani, ju do ndjeheni sikur keni udhëtuar në kohë, në të shkuarën e largët.

Jo vetëm për strukturat, rrugët, shtëpitë e baltës ose mjetet e transportit, por, mbi të gjitha, për atmosferën që frymëzon dhe peisazhin rrethues.

Archipelago Zanzibar përbëhet nga dy ishuj kryesorë, Unguja dhe Pemba, dhe disa ishuj të vegjël, të cilët turistët e shumtë, nuk janë kursyer t’i quajnë ‘Parajsë’.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

Më njofto
avatar
wpDiscuz
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful