Templates by BIGtheme NET

Kërkesa e çuditshme e biznesmenëve për Rusinë: Kthejeni avionin bombardues në mjet transporti pasagjerësh

tu rusi

Biznesmenët e pasur nga Lindja e Mesme, Australia dhe Greqia i kanë kërkuar kompanisë ruse të hapësirës ajrore dhe mbrojtës, Tupolev, për ta kthyer bombarduesin strategjik Tu-160 në një avion privat supersonic.

“Manjatë të mëdhenj të biznesit nga vende të ndryshme na kërkonë që të bëjmë një aeroplan personal supersonik bazuar në Tupolev Tu-160, që mban raketa apo në bombarduesin Tupolev-2M3 me rreze të gjatë veprimi. Ne marrim mesazhe të tilla rregullisht, disa prej tyre nëpërmjet agjencisë ruse Rosoboronexport të mbrojtjes,” tha Solozobov, i cili është shefi i projektuesve në kompaninë rusë.

Sipas inxhinierit, projekti, që synohet nga të huajt me shumë të ardhura, është i mundshëm. Prodhuesi thuhet se mund të skicojë një avion supersonik të vogël për pasagjerë, nëse do të kishte një biznesmen ose një grup investitorësh të gatshëm për të financuar ndërmarrjen.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

Më njofto
avatar
wpDiscuz
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful