Templates by BIGtheme NET

Grupet kriminale meksikane shpikin armën për transportin e drogës drejt SHBA-së

medium_2017-11-14-42e64fbe17

Autoritetet në shtetin meksikan të Sonorës, në kufi me SHBA-të, kanë kapur një armë të ngjashme me një bazooka, i cili përdoret për të hedhur paketa të drogës përtej kufirit.

Zyra e Prokurorit të Përgjithshëm të Prokurorisë së Meksikës, në një operacion të përbashkët me personelin ushtarak pranë qytetit Agua Prieta, në gjithë kufirin me SHBA-në bllokoi armën e çuditshme.

Pjesa e improvizuar e artilerisë përbëhej nga një tub çeliku i madh dhe një kompresor ajri. Gjithashtu u kapën edhe disa ‘municione’ për armën e improvizuar, mbi 825 kilogram marihuanë, si dhe rreth 2.000 plumba për armë zjarri të zakonshme të kalibrit të ndryshëm.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

Më njofto
avatar
wpDiscuz
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful