Templates by BIGtheme NET

Hije skandali/ A po i ndan Veliaj projektet e Bashkisë me Ajolën?

erion-veliaj-ajola-xoxa-e1462480235264

Foto: Erion Veliaj, Ajola Xoxa

Bashkia e Tiranës është njësia më e financuar sot në vend. E ndërsa qytetarët vijojnë të ‘shijojnë’ punët e Bashkisë, dimri po vjen, bashkë me të dhe emergjencat civile.

Në jo pak raste, qytetarët janë përballur me mungesë shërbimesh, e më të prekur janë grupet vulnerabël.

Bashkia Tiranë, vitin që shkoi, ndërmori një sërë nismash, një prej tyre është dhe Projekti “Ngritja e kapaciteteve të Shërbimit Social Shtetëror (SHSSH) dhe Drejtorive Rajonale në kuadër të sistemit të ri të shërbimeve sociale”.

23472087_1992503594370849_6716587986577071987_n

Ky projekt është organizuar nga Insituti Benussi, drejtoreshë e të cilit është Ajola Xoxa, bashkëshortja e Erion Veliajt.

Projekti në fjalë konsiston në monitorimin dhe trajnimin që ky insitut në bashkëpunim me organizatën Ballkan Youth Link Albania, i bën punës së bashkive lidhur me shërbimet sociale.

Thënë me fjalë të thjeshta, Ajola trajnon punonjësit e Bashkisë në fushën e shërbimeve ndaj njerëzve në nevojë.

23519287_1992503587704183_6578193982049573307_n

Ky projekt, në të vërtetë nuk është dhënë nga Veliaj, por nga ish-ministri Blendi Klosi, por mbetet interesant fakti që Insituti Benussi, i drejtuar nga Ajola Xoxa, është marrë dhe me Reformën në Drejtësi, edhe me trajnime për bashkitë. (Shiko foton).

23559559_1992498134371395_8533941063622824446_n

Instituti Benussi, në faqen zyrtare, është regjistruar rezulton si një OJF, (organizatë jofitimprurëse), që ka si funksion të forcojë shtetin e të drejtës.

Në këto kushte, na ngelet vetëm një pyetje për t’u bërë:

A është në konflikt interesi Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj në këtë ‘bashkëpunim’ social me të shoqen, Ajolën?

/Hashtag.al

VINI RE: Dokumentet janë publikuar nga Avokati Altin Goxhaj në Facebook.

 

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

Më njofto
avatar
wpDiscuz
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful