Templates by BIGtheme NET

Zvicra kualifikohet për në Botëror, në formacion pjesë edhe shqiptarët

zvicraa-470x264

Zvicra është e kualifikuara e parë nga kontinenti europian për në Botëror, nëpërmjet fazës “play-off”.

Helvetët e mbyllën në barazim pa gola, ndeshjen ndaj Irlandës së Veriut, por fitorja me një penallti në ndeshjen e vajtjes, bëri që të siguronin një biletë për në Rusi.

Shqipëria për fat të keq nuk do të jetë pjesëmarrëse në Kupën e Botës, por në Rusi do të ketë lojtarë me origjinë shqiptare, dhe këta janë lojtarët e Zvicrës.

Kështu, është Irlanda e Veriut e eliminuar, edhe pse ata patën shumë kontestime për rezultatin e ndeshjes së parë, pas një penalltie të paqenë, por që u akordua nga arbitri.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

Më njofto
avatar
wpDiscuz
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful