Templates by BIGtheme NET

Trump: Pse Kim më quan të vjetër? Unë kurrë nuk do them se është i shëndoshë dhe i shkurtër

160517174943-donald-trump-kim-jong-un-composite-full-169

Presidenti i SHBA Donald Trump, ka folur për marrëdhëniet me Korenë e Veriut, duke shkruar në Twitter rreth dëshirës për t’u bërë mik i Kim Jong-un, i cili e quajti atë një “njeri i vjetër humorist”. “

“Pse Kim Jong më thërret të vjetër, ndërkohë që nuk do ta quaja kurrë të shkurtër dhe të shëndoshë?”- shkruan Trump.

“Unë përpiqem shumë që të jem mik i tij dhe ndoshta një ditë do të ndodhë,” – vijon Trump.

Presidenti amerikan nuk ka kursyer ironizimet rreth mundësisë për t’u bërë mik i udhëheqësit të Koresë së Veriut.

 “Ka gjëra të çuditshme që ndodhin në jetë: kjo mund të jetë një gjë e çuditshme, por sigurisht që është një mundësi, megjithëse është e vështirë. Nëse kjo do të ndodhte, do të ishte një gjë e mirë për Korenë e Veriut, por do të ishte mirë edhe për shumë vende të tjera dhe do të ishte mirë për botën” -tha Trump.

 

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

Më njofto
avatar
wpDiscuz
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful