Templates by BIGtheme NET

Video – Zbulimi i shkencëtarëve brazilianë, si i shërojnë plagët e djegieve me lëkurë peshku

djegia

Lëkura e peshkut ndihmon në shërimin e plagëve të shkaktuara nga djegia.

Zbulimi është bërë nga një grup shkencëtarësh të Universitetit Federal të Ceara-s në Brazil. Lëkura e peshqve ka përmbajtje të lartë kolagjeni dhe lagështire.

Ajo shpejton shërimin dhe zvogëlon nevojën për ilaçe që zbusin dhimbjet.

Trajtimi me lëkurë peshku kushton 75% më lirë sesa trajtimi me kremra dhe ilaçe që përdoret rëndom në Brazil dhe vende të tjera.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

Më njofto
avatar
wpDiscuz
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful