Templates by BIGtheme NET

Problemet financiare të Romës, zyrtarët kërkojnë mbledhjen e të hollave që hidhen në vendin e famshëm

rome

Qyteti i Romës po kalon një krizë financiare dhe kjo i ka bërë zyrtarët e saj që të hedhin sytë nga burimi ikonik i qytetit, Trevi.

Çdo vit, miliona turistë dynden në ish-qendrën e perandorisë së famshme romake, për të parë shumë vende të qytetit.

Një pjesë e mirë e këtyre hedhin monedhave në burimin afërsisht 300-vjeçar dhe kjo shumë në vitin 2016 arriti në 1.5 milionë dollarë.

Zyrtarët shpresojnë që ta përdorin këtë shumë për të zbutur disi borxhin prej 14 miliardë dollarësh që qyteti ka.

Paratë e mbledhura zakonisht grumbullohen dhe i jepen Caritas-it italian, por nga viti 2018 kjo gjë mund të ndryshojë.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

Më njofto
avatar
wpDiscuz
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful