Templates by BIGtheme NET

Deputeti i PD-Kumbaros: 40 tonë beton në Butrint nuk janë ndërtim? S’di apo bën vetë?!

Untitled collage

Deputeti i Partisë Demokratike, Endri Hasa, në një status në Facebook, ka ironizuar ministren e Kulturës, Mirela Kumbaro, lidhur me ndërtimet në Parkun e Butrintit.

Hasa shkruan se në Butrint janë derdhur 40 tonë beton në një sipërfaqe prej 58 metrash katrorë, ndërsa ministrja e cilëson këtë ndërtim si konstruksion i lehtë dhe i lëvizshëm.

Hasa ka publikuar një pjesë nga plani për ndërtimin e lokalit në parkun e Butrinit, ku duket qartë se pjesa e rikonstruksionit siç ka qejf t’a quajë Kumbaro, përfshin Beton Arme dhe specifika të dukshme që e kthejnë parkun nga arkeologjik në të betonizuar. 

‘Se kuptoj a nuk merr vesh apo ben vete?’ – pyet në fund të statusit të tij, Hasa. /Hashtag.al

 

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

Më njofto
avatar
wpDiscuz
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful