Templates by BIGtheme NET

‘Marrëveshja me Iranin do qëndrojë, edhe nëse SHBA tërhiqet’ – Ambasadori austriak në OKB

Iran

‘Edhe në rast se SHBA-ja tërhiqet nga marrëveshja bërthamore që Irani ka arritur me vendet më të fuqishmë të globit, ajo do të vijojë sërish’, është shprehur i dërguari i Austrisë në OKB.

Marrëveshja e njohur si JCPOA (Joint Comprehensive Plan of Action), do të mbetet në fuqi u shpreh Jan Kickert, i cili theksoi se Teheranin nga ana e tij duhet të përmbushë detyrimet që ka nënshkruar.

‘Ne shpresojmë që Irani do i qëndrojë marrëveshjes, pasi edhe palët e tjera ku përfshihen vendet evropiane, Rusia dhe Kina do i përmbaheshin gjithashtu. Sidomos vendet evropiane nuk kanë aspak ndërmend të tërhiqen prej saj.’ – theksoi Kickert.

Edhe nëse SHBA-ja do tërhiqet preju, ashtu siç ka lënë të kuptohet, vendet e tjera do e respektojnë atë, gjë që do e vinte Uashingtonin përpara një blloku të vështirë për t’u kapëcyer.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

Më njofto
avatar
wpDiscuz
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful