Templates by BIGtheme NET

Katalonja në prag të pavarësisë. Madridi: Nuk do të tolerohet pavarësia e njëanshme

22396715_1692044807496781_1217300795_o

 

Parlamenti i Katalonjës është mbledhur në senacë të jashtëzakonshme nga ku pritet të shpallë pavarësinë e rajonit verilindor të Spanjës.

 

Sytë e gjithë Evropës janë drejtuar këto orë nga Barcelona, ku presidenti katalanas Carles Puigdemont po mban fjalim në foltoren e Parlamentit.

 

Madridi ka paralajmëruar masa të ashpra në rast të shpalljes së pavarësisë të njëanshme.

 

Nga ana e tij, Puigdemont ka thënë se katalanasit kanë kërkuar gjithmonë një marrëdhënie normale me Sanjën, diçka që nuk e kanë patur asnjëherë.

 

“Qytetarët e Katalonjës kanë shprehur verdiktin e tyre dhe unë dua të përmbush dëshirën e popullsisë katalanase që ky të jetë një vend i pavarur.” – ka thënë Puigdemont.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

Më njofto
avatar
wpDiscuz
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful