Templates by BIGtheme NET

Kriza në Mianmar, humbin jetën 12 persona që po arratiseshin nga dhuna që ka përfshirë vendin

Rohinga

Të paktën 12 persona kanë humbur jetën, pasi një barkë që po transportonte muslimanë Rohingia, të cilët po arratiseshin nga dhuna dhe masakakrat e qeverisë së Mianmarit ndaj tyre, është përmbysur pranë Bangladeshit.

Ngjarja ka ndodhur në lumin Naf ndërsa besohet se në barkë kanë qenë nga 40 deri në 100 persona.

Autoritetet e Bangladeshit kanë nisur operacionin  kërkim-shpëtimit dhe sipas tyre deri tani janë shpëtuar 12 personave, 10 prej të cilëve fëmijë.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

Më njofto
avatar
wpDiscuz
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful