Templates by BIGtheme NET

Igli Tare i çon mesazh sulmuesit të kombëtares: S‘e kuptoj si luan në atë kampionat

Tare‘Kombëtarja e Shqipërisë ka disa lojtarë që kanë cilësi që mund të luajnë në disa skuadra më të mëdha se ku luajnë aktualisht. Por, ndonjëherë është edhe çështje fati’, shkruan sportal.

Kjo është ajo ç’ka thotë fillimisht Igli Tare në ‘Supersport’ dhe më së shumti këto fjalë i ka për Sokol Cikalleshin, sulmuesin që luan në Turqi me Osmanlispor.

‘Cikalleshi më pëlqen. Luan në të njëjtin pozicion siç luaja edhe unë. Është një futbollist i fuqishëm që e njeh portën shumë mirë. Nuk e kam kuptuar kurrë se si Cikalleshi, me ato cilësi që ka, vazhdon luan ende në kampionate të dorës së dytë’, deklaron Tare.

Ish-sulmuesi i Kombëtares aktualisht është pjesë e Lacios si drejtor sportiv dhe madje ndër më të suksesshmit në Itali, pasi ka afruar në ekipin e tij shumë futbollistë cilësorë, që tashmë vlejnë disa herë më shumë në treg.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

Më njofto
avatar
wpDiscuz
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful