Templates by BIGtheme NET

‘Unë s’kam frikë nga robotët dhe as ju nuk duhet të keni’ – Steve Wozniak

WozniakEdhe pse shkencëtari, Stephen Hawking dhe bosi i Tesla-s, Elon Musk, kanë paralajmëruar rrezikun e inteligjencës artificiale, bashkëthemeluesi i Apple, Steve Wozniak, u shpreh se robotët do të jenë një ndihmë e madhe për njerëzimin.

Wozniak bëri këtë deklaratë gjatë vizitës së Universitetit Shtetëror të Moskës.

‘Nuk jam aspak i shqetësuar. Mos u frikësoni nga pretendimet se robotët do të shkatërrojnë njerëzimin. Në fakt ata do jenë një ndihmë e madhe dhe ne duhet ta bëjmë inteligjencën artificiale edhe më të zhvilluar në mënyrë që të na shërbejë sa më mirë.’ – tha Wozniak.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

Më njofto
avatar
wpDiscuz
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful