Templates by BIGtheme NET

Punoi 159 orë jashtë orarit, vdes gazetarja në Japoni

Miwa-SadoNjë gazetare në Japoni, ka vdekur për shkak të orarit të zgjatur të punës.

Miwa Sado, vdiq në korrik të 2013-ës.

Ekspertizat e dala në dritë ditët e fundit, pretendojnë se 31-vjeçarja-ka pësuar atak kardiak për shkak të punës së tepërt.

Ajo punonte për televizionin publik dhe ka patur vetëm 2 ditë pushime për 1 muaj.

Ajo mbulonte fushatën zgjedhore tre ditë para vdekjes së saj në Tokio.

Vdekja e saj vërtetoi kushtet e tmerrshme të punës për shumë punonjës në Japoni.

Burimi: The Guardian

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

Më njofto
avatar
wpDiscuz
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful