Templates by BIGtheme NET

‘Zgjedhjet e qershorit u blenë nga fitimet e kanabisit’ – Paloka në takim me senatorët amerikanë

3

Pas takimit me presidentin Meta, grupi i senatorëve nga ShBA-ja, është pritur nga nënkryetari i Partisë Demokratike, Paloka dhe zyrtarë të tjerë të kësaj partie.

‘Kjo vizitë është dëshmia më e mirë e kësaj mbështetjeje dhe të interesit të Shteteve të Bashkuara ndaj krizës që po kalon vendi’, tha Paloka.

Ai i njohu senatorët me faktin se prej katër vitesh Shqipëria është nën diktatin e një qeverisjeje të kapur nga interesa të ngushta kriminale, nje qeveri e cila ka mbështetur dhe është implikuar drejtëpërsëdrejti në kanabizimin e vendit.

‘Me fitimet kolosale të trafikimit të kanabisit, është financuar dhe blerja masive e votës anembanë vendit ne zgjedhjet e 25 qershorit. Raportet ndërkombëtare, si ai i Departamentit të Shtetit dhe te mediave ndërkombëtare kanë theksuar shqetesimet e opozitës. Krimi i organizuar dhe rritja e trafikimit të drogës është bërë nën bekimin politik. Qeveria ështe njësh me krimin e organizuar duke angazhuar me kohë të plotë dhjetëra individë me rekorde kriminale, përfshirë dhe kandidimin e tyre.’ – theksoi Paloka në fjalën e tij.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

Më njofto
avatar
wpDiscuz
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful